Servet Ünsal Tıp Merkezinde 4 Boyutlu Ultrason

Yazdır
Kategori: Sample Data-Articles
Yayınlanma: 28 Mart 2012 Gösterim: 21150

 

 • Renkli ve üç boyutlu ultrason cihazı, bebeğin henüz ana rahmindeyken yüz ve vücut hatlarının seçilerek, fotoğrafının çekilmesini sağlıyor.
 • Hastalarımız randevu aldıktan sonra M. Akif Ersoy Mah. 13. Cad. No:80 Demetevler/ANKARA adresimize gelmeleri gerekir.


 • VOLUSON 730 EXPERT


- Real-Time 4D Görüntülemede Lider
- Özel Volumetrik Problarla Gerçek Zamanlı 4D Görüntüleme
- Yüksek Görüntü Kalitesi
- Coded Harmonic Imaging
- Compound Resolution Imaging (CRI), Volume Contrast Imaging(VCI), Coded Harmonic Imaging (CHI), Inversion Mode, B-Flow, XTD View Üstün Teknoloji Görüntüleme Özellikleri (Ops)
- Real Time 4D Fetal Ekokardiyografi (STIC/Color, Angio ve B-Flow) (Ops)
- Real Time 4D Biyopsi (Ops)
- Volumetrik Hesaplama (VOCAL) (Ops)
- 4D Sine Hafıza
- Dahili Hafıza
- Otomatik Doku ve Doppler Optimizasyonu
- Entegre DVD Yazıcı
- Ergonamik Dizayn ve Kolay Kullanım Özellikleri
- Voluson 730 Renkli Doppler Ultrasonografi sistemleri kullanmakta olduğu “4D görüntüleme teknolojisi” ile Kadın-Doğum uzmanlarının bir numaralı tercihidir.

 • Anne karnında vesikalık 

 

 •  Renkli ve üç boyutlu ultrason cihazı, bebeğin henüz ana rahmindeyken yüz ve vücut hatlarının seçilerek, fotoğrafının çekilmesini sağlıyor.

 

 • ''Cihaz sayesinde çocuğunun vücut ve yüz hatları doğumdan çok öncebelli oluyor."

 

 • Anne karnında elde ettiğimiz fotoğraflarla, çocuğun doğduktan sonraki fotoğraflarının arasındaki müthiş benzerlik bunu ortaya koyuyor. Bazen öyle fotoğraflar elde ediyoruz ki aileler çok şaşırıyorlar. Bir anlamda, aileler artık çocuklarının yüzünü doğmadan görmüş oluyorlar. 

 

 • Çocuğun anne karnındaki bu görüntüleri fotoğraf ve CD olarak ailelere veriliyor.

 

 • ''ANA RAHMİNDEKİ BEBEĞİN CANLI HALİNİ KİM İZLEMEK İSTEMEZ?''

Fotoğraf ve CD'ler hem aile, hem de çocuk için hoş ve ayrıcalıklı bir anı olarak saklanabiliyor. Ailelere verdiğimiz CD'lerde de çocukların ana rahmindeki tüm hareketleri, yüz hatları, zaman zaman mimikleri bile izlenebiliyor. Düşünün, 20 yıl sonra kendinizin ana rahmindeki görüntüsünü, hareketlerini izleme şansına sahipsiniz. Ana rahmindeki bebeğin renkli, canlı halini kim izlemek istemez ki...''

 • 2,5 AYDA CİNSİYET TESPİTİ

Cihazın en önemli özelliklerinden birinin de bebeğin cinsiyetinin henüz 2,5 aylıkken tespit edilebilmesine imkan vermesidir.

Türkiye'de bebeğin cinsiyet tespitinin birçok sağlık merkezi ve klinikte kullanılan ultrasonlar ile 5-6 ay gibi bir sürede tespit edildiğini, son zamanlarda bazı merkezlerde kullanılan yüksek teknoloji ürünü cihazlar sayesinde bu sürenin 3-5 aya kadar düştüğünü bildiren Dr. Servet Ünsal, kullandığı cihaz sayesinde bu sürenin daha da aşağı çekildiğini ve bebeğin cinsiyetinin 12 haftada kesin olarak belirlenebildiğini dile getirdi.

 • SAKATLIK RİSKİNE ERKEN TEŞHİS

Dr. Servet Ünsal, cihaz sayesinde bebeğin tüm organlarının tek tek incelenebildiğini, anomalilerin çok önceden tespit edilebildiğini, bu sayede sakatlık riskinin sıfır noktasına kadar düştüğünü de ifade ederek, cihazın özellikle riskli gebeliklerde çok önemli sonuçlar verdiğini kaydetti.

İnsan sağlığını her şeyin üzerinde tuttuklarını ve bu nedenle en son teknolojiyi kullandıklarını kaydeden Dr. Servet Ünsal, cihazdaki kayıt sistemi sayesinde riskli gebeliklerde dünyadaki önde gelen kadın doğum merkezleriyle internet bağlantısı kurarak danışma sağlanabildiğini, böylece hastaların ileri tetkikler için başka sağlık kuruluşlarına gitmesine ve kapı kapı dolaşmasına gerek kalmadığını da sözlerine ekledi.

Duyurular

SSK'LI ÇALIŞAN ve EMEKLİ HASTALARIMIZ 09.03.2009

EMEKLİ SANDIĞI EMEKLİSİ HASTALARIMIZ 09.03.2009

BAĞ-KUR'LU ÇALIŞAN ve EMEKLİ HASTALARIMIZ 09.03.2009